saplānot dzīvi.


// saplānot dzīvi. tas ir tā, kad ieejot pārtikas veikalā iznāc ārā ar neplānotu maisu pirkumu un nosmej vien, jo, kurš gan vēl uz veikalu dodas ar pārtikas sarakstu?! bet noderētu, ne?! viens nu gan ir skaidrs - ja mēs septembrī zinātu, cik svelmes pilna vasara gaidāma, tad noteikti tā plānotāja diena, kas paredzēta, lai nedusmotos par lietainu laiku, bet to izbaudītu, būtu katru dienu! par ko vēl bija pirmais plānotājs? lasi un tā vien uzzināsi, ne tikai to!​// jā, sāksim ar svinībām, tāpat kā sāksim ar desertu un jau pirms tikšanās ar labāko draudzeni teiksim: ‘’cik labi, ka Tu man esi! man ir liels prieks Tevi satikt!’’ mums arī bija liels prieks sasveicināties ar pirmo nopietno lolojumu. pavisam liels dzīves prieciņš, ko Dievs ļāvis cilvēkiem baudīt ir - draudzība. tādu draudzību, kad negaidot tavā dzīvē atnāk īstie cilvēki, kuri spēj Tevi iedvesmot, saskatīt Tevī labo un celt to gaismā. mēs esam laimīgas, ka varam saukt viena otru par savu draugu, tamdēļ ļoti patiesi šis plānotājs ir par mūsu satikšanos un turpmāko ceļu kopā – svinot dzīvi.

mūsu ikdiena ir notikumu un pienākumu pilna, taču katru dienu mācāmies nepazaudēt prieku un saskatīt skaisto. mūs ļoti iedvesmo cilvēki, tas kā viņi ir gatavi atdot laiku, domas un sirdi, lai mīlētu, priecātos un baudītu dzīves labumus! mums patīk, ja esat laimīgi un smaidīgi, tieši tur, kur Jūs esat!

ir prieks redzēt, ka pirmdienas rītā braucot ar riteni, pretī braucošais cilvēks mīļi uzsmaida un kad veikala apsargs pēc garas darba dienas novēl jauku vakaru un mīļi atvadās, vai, kad tu redzi parkā pāri, kas nesteidzīgi baro pīles un izbauda laiku kopā. ir prieks redzēt mammu smaidām, kad negaidīt pasniedz tai ziedus, lai gan dārzs sprāgst no puķēm vai kad draugiem uzcep kūku un kopā to gardi notiesājat uz kāda sakarsuša smilšu kalniņa pie jūras.

tie, kuri negaida Ziemassvētkus, kristības un skolas beigšanu, lai svinētu, bet tie kas svin savu ikdienu, kas spēj ar pateicību raudzīties šodienā un ar ticību rītdienā, ziniet, šis patiesi tapa jums! tie esat jūs, kas iedvesmo! tādēļ plānotāju veidojām arī ar domu, ka tas iedvesmotu Tevi un mani svinēt un darīt labu! katru nedēļu šajā plānotājā bija iespēja izlasīt kāda cilvēka domu, kā viņš svin savu dzīvi, lai kāds no stāstiem iedvesmotu Tevi priecāties citādi.

​// Tu esi šeit un nekur citur, Tu lasi šo teikumu, Tu saproti latviešu valodu un zini, tā nav nejaušība. mēs gribam ticēt, ja Dievs mūs radījis tieši kā latviešus, tad mūsu veiksmīgākās, labākās un arī laimīgākās dienas būs šeit pat Latvijā.

ikdienā varbūt nebaudīt lielus kalnus, bet minūtē nošļūkt no Gaiziņa. mežonīgus vulkānus redzēt tikai televizorā, bet tikmēr izbrist mežonīgu brikšņu mežu rudenī, lasot sēnes. neredzēt galu tuksnesim, bet dzirdēt jūras šalkas. nelūkoties pāri okeānam, bet iebrist rīta rasā pļavā un strautā mazgāt muti. saplūkt pilnu klēpi lauku puķu un iepīt tās labo domu vainagā. mēs noplēšam kumosu siltas maizes un starp skaļiem lietus pakšķiem atrodam pilnu klēpi paslēpušos melleņu un nosmērējam muti un pirkstus neatmazgājamus.

lai kur mēs būtu - citā zemē vai savā zemē, ziniet, ko tas viss skaistums mums dod?! dod apziņu, ka tas viss ir no svara tikai tad, kad blakus ir kāds, kuram pateikt, cik šis viss ir vareni. Tu esi latvietis un biežāk tavas domas klusē, bet par skaisto gan dalies skaļā priekā!

dzīve ir skaista un pasaule mums apkārt arī, un tomēr mēs gribam ticēt, ka cilvēks ir lielākais mākslasdarbs, lai arī kur viņš pasaulē būtu. kāds mums pavisam mīļš cilvēks reiz teicis, ka skaistajam ir jāpalīdz parādīties, tādēļ mēs dalāmies ar talantīgiem un sirsnīgiem cilvēkiem, kas dara savu darbu no visas, visas sirds, un dara to labi.

ir īstais laiks atvērt acis, dalīties priekā, iepazīt savu zemi caur skaistām, sirdi uzņemtām bildēm, iepazīt savus cilvēkus un izlasīt to stāstus. ir laiks redzēt un pieredzēt skaisto!


// tagad tik apstājoties, saprotam, cik ātri paskrējuši šie gadi, precīzāk, plānotāji. katrs plaukstās sildīts un lolots, pārdomāts un skaļi izsapņots. te par trešo, skaisto, saplānoto.

mēs priecājamies par dzīves ikdieni - to, kas paskrien garām negaidīti ātri, bet ticam, ka pateicība ļauj šos mirkļus nedaudz apstādināt. mēs mīlam zemi, no kuras nākam, un ticam, ka Latvijā mīt cilvēki ar skaistām sirdīm un ar lielu mīlestību uz savu darbu. un tomēr - pāri visiem dzīves un dabas priekiem, ticam, ka lielākā vērtība ir un paliek dzīvais cilvēks, tādēļ ik gadu veidojam jaunu plānotāju ar kādu īpašu vēstījumu. šogad doma nav nekas cits, kā vien Tu pats.

tā jau ir, vai ne, no sākuma, mazliet par svētkiem, tad par visu citu labo, kas apkārt un tikai beigās mēs nonākam pie sevis. arī šis ceļš mums licis daudz ko saprast, mazliet atgriezties pie sevis un paklausīties, ko, tā teikt, sirsniņa saka. un zināt ko?! tā ir.. viņa katram skan savā toņkārtā un balsī, tieši tāpēc ieklausies, apstājies un no jauna sev par visu pasakies.

mēs te gan padomājām vairāk par Tevi, par to, kas Tev patiks. vai krāsas Tevi priecēs. vai nedēļa Tevi iedrošinās un vai kāds no nosaukumiem sirdī ierakstīsies kā īstais un vienīgais. Tu veido savu dzīvi, savas izvēles un pats vari būt savas dzīves dizainers. tieši tāds ir arī šis plānotājs – vēl negatavs, tāds silts un mīksts, lai savu redzējumu vari pielikt arī Tu. mēs no sirds ticam, ka šis gads Tev būs uzvaru, piedzīvojumu un iedvesmas pilns!

par Tevi, draugs! ieskaties mākoņos pilnos un saelpojies pilnu sevi iedvesmas! šis ir Tavs gads!


// šī gada laikā mēs Tevi gribam aizvest uz mirkli, kuru daudzi neredzam, bet bez kura nespējam uzplaukt. vai Tu zini to? vai Tu esi to pamanījis un satvēris? to mirkli, kurš ir pavisam kluss. kur ticībā lūgšanas debesīs sūtītas. kur daudz darbu un reizēm arī kāda asara. pirms kokiem lapas noglaudām, pirms puķes mammai salasām, pirms zīles rokā čaukstinām - ir tas mirklis, kas sākas ar mazu sēkliņu. ar stādīšanu, laistīšanu un rūpēšanos. un, jā, citreiz nāk saule, kas sasildīs, bet būs reizes, kad vējš biedēs, taču sapnis, kurš sirdī ierakstīts un lēnām audzēts, reiz arī tiks piepildīts. tas nav viegls darbs, bet mēs ticam, mīļais draugs, ka Tu to vari! un vienu dienu savu tautu un līdzcilvēkus priecēsi ar to, ko pavisam lēnām savā sirdī esi audzējis.

kad Tu pēdējo reizi piesēdies pie papīra lapas un sapņoji par to, kādu Tu redzi savu nākotni, kā Tu vēlies kādu iepriecināt vai kurā datumā aizvest mammu uz randiņu? audzēt sapņus - tas ir process, kuram nepieciešams paņemt pildspalvu un rakstīt. jo pierakstīti sapņi nevar izgaist. tādēļ 2019. gada PIPARMĒTRA plānotājs aicina ikvienu savā sirdī iestādīt mazas sēkliņas - sapņus, laistīt un rūpēties par tiem.

elementi majaslapai-64.png
elementi majaslapai-91.png
elementi majaslapai-72.png
// IEPRIEKŠĒJIE STĀSTI
elementi majaslapai-68.png
elementi majaslapai-46.png
elementi majaslapai-43.png
elementi majaslapai-61.png